Günümüz dünyasında veri yedekleme (Backup işlemi), bir işletme ya da kişi için bir ihtiyaçtan çok zorunluluk haline gelmiştir.

Despro Bilgi Teknolojileri A.Ş. olarak yedekleme konusunda uzman ekibimiz sizlere;

ile ilgili destek ve çözüm sağlamaktadır.

Konusunda uzman olan ekibimiz ve yedekleme konusunda dünya çapında lider olan çözüm ortaklarımız ile sizlere yedekleme konusunda en iyi hizmeti vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Yedekleme Çözümlerimiz

Nas Sistemleri
Cloud Yedekleme Sistemleri
Sanal Makine Yedekleme Sistemleri
Nas Sistemleri

NAS sistemi, verilerin yetkili kullanıcılar ve farklı müşteriler için merkezi bir  konumda depolanmasını ve buradan alınmasını sağlayan ağa bağlı bir depolama cihazıdır.

NAS sistemleri, ek depolamaya ihtiyacınız oldukça elinizdekilere yeni cihazlar ekleyebileceğiniz  anlamına gelen, esnek ve yatay ölçeklendirilebilen cihazlardır.

NAS, ofiste fiziksel olarak bulunan özel bir bulut yedekleme olmasına benzer.

NAS hızlıdır, maliyeti düşüktür ve her şeyin sizin kontrolünüzde olmasını sağlayan işyerindeki genel bulut  yedekleme kurulumunun bütün avantajlarını sunar.

NAS sistemleri KOBİ’ler için mükemmeldir.

NAS sistemleri birçok sektörde etkili, ölçeklenebilir, düşük maliyetli depolama çözümü olarak büyük kurumlarda ve küçük işletmelerde hızla yayılmaktadır.

Cloud Yedekleme Sistemleri

Bulut Yedekleme (Cloud Backup) sistemi ile verilerinizin kopyası genel bir ağ üzerinden dış sunucuya güvenli bir yedekleme stratejisiyle gönderilir. Bulut veri yedekleme sistemi, bilgi teknolojisi personelindeki iş yükünü artırmadan bir kuruluşun veri koruma stratejisini güçlendirmeye yardımcı olur.

Kritik şirket verilerini silinmeye, bozulmaya ve kaybolmaya karşı korumak isteyen ve kendi içlerinde yedekleme donanımı yatırımı yapmak istemeyen şirketler için güvenilir ve ekonomik yedekleme çözümüdür.

Bulut yedekleme sistemi ile hem şirket içi hem şirket dışı internet bağlantısı olan her yerden tüm bilgisayar ve sunucularınızın otomatik olarak yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. 

Felaket durumunda yedeklenmiş verilerinize internet üzerinden herhangi bir yerden güvenle erişebilir ve bilgilerinizi kurtarabilirsiniz.

Bulut Yedekleme Sistemlerinin avantajlarını bu şekilde sıralayabiliriz;

Sanal Makine Yedekleme Sistemleri

Sanal Makine Yedekleme Sistemleri; Nas ve Bulut yedeklemeye göre daha karmaşık kullanımı ve daha kompleks yedekleme şekilleriyle uzmanlık gerektiren bir kullanıma sahiptir.

Sanala Makine Yedekleme Sistemi;  bir server üzerinde kurulmuş sanal bir cihaza birebir dosya kopyalarının alınması şeklinde özetlenebilir.Fakat bu dosya yedekleme sisteminde aynı yedeğin birden fazla yöntem ile replikaları alınarak çoklu yedekleme imkanı sunar.

Kullanıcılar arası veri alışverişi, yoğunluğu yüksek ve aynı dosyanın bir den çok kopyası ile çalışma yapan şirketler için kolaylık sağlayan bir yedekleme sistemidir.

Sanal Makine Yedekleme özellikleri;

Data Güvenliği ve Yedekleme Çözümleri Üzerine Kurumsal Ortaklarımız
veeam-d1
baraccuda-1-1
acron_1
azure
aws-2
417855946