top of page

Sistem Çözümleri

Hyper-Converged Çözümler

Hyper Converged Infrastructure (HCI), geleneksel “donanım tanımlı” sistemlerin tüm öğelerini sanallaştıran, yazılım tanımlı bir BT altyapısıdır. HCI, en azından sanallaştırılmış bilgi işlem (hiper yönetici), sanallaştırılmış SAN (yazılım tanımlı depolama) ve sanallaştırılmış ağ (yazılım tanımlı ağ) içerir.

HCI’da, hem depolama alanı ağı hem de altta yatan depolama alanları, fiziksel olarak donanımdan ziyade yazılımda (hipervizörde veya aracılığıyla) gerçekleştirilmesidir. Yazılım tanımlı tüm öğelerin hiper denetimci kapsamında uygulandığı için, tüm kaynakların yönetimi, hiper birleştirilmiş bir altyapısında birleştirilebilir.

İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma Çözümleri

 İş Sürekliliği Organizasyon, Kurum ve kuruluşların değer yaratan faaliyetlerini, herhangi bir felaket, kriz ve afet durumunda önceden belirlenen seviyede yürütebilme becerisidir.

Felaket Kurtarma veya Disaster Recovery, kritik iş uygulamalarınızın kesintisiz çalışması veya en kısa zamanda geri döndürülebilmesi amacıyla tüm sistem ve bilgilerin farklı lokasyonda bir veri merkezinde kopyalanması hizmetidir.

Lisanslama Çözümleri

İşletim sistemi, uygulama, güvenlik, yedekleme yazılımları ve bunların doğru lisanslaması konusunda çözümler sunuyoruz.

Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma;gelişen teknolojinin bir parçası olan sanallaştırma ile iş yerinizdeki hem maliyetleri azaltıp hemde verimi yükselterek size avantaj sağlar.

Despro Bilgi Teknolojileri A.Ş. olarak uzman ekibimiz ve sanallaştırma lideri olan firmaların resmi bayilik bağlantılarıyla sanallaştırma konusunda en iyi hizmeti almanızı sağlıyoruz. 

Sanallaştırma Üzerine Kurumsal Ortaklarımız

Veri Depolama Çözümleri

Bilişim mimarilerinin esnekleşmesi ve farklılaşması, depolama çözümlerine de yansımış uzak replikasyon, anlık kopya, cluster mimariler gibi teknolojileri tüm ölçekteki firmalar için kullanılabilir duruma getirdi. Aynı sistem üzerinde bütün kurumun verisi toplanarak verinin güvenliği, erişilebilirliği ve yönetilebilirliği güvence altına alınıyoruz.

Yedekleme Çözümleri

Veriler ve bilgiler arttıkça veri güvenliği ve koruma sistemleri de önem kazanmaya devam ediyor. Sistemleri tehdit eden unsurların artış göstermesi, güvenlik sistemlerinin oluşturulmasını gerekli kılıyor. Firmalar ise sundukları hizmet kalitesini artırmak, hızlandırmak ve her aşamada bilgilerinin kayıt altında olmasını sağlamak için teknolojiye yatırım yaparak güvenliği yüksek yazılım sistemlerine sahip oluyorlar.Yedekleme yaparak verilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Yedekleme yapmadığınız taktirde ani saldırılarda ya da sistem sorunlarında bilgi bankanızı ve verilerinizi kaybedersiniz. Bu durumu da tamamen bir kişinin sorumluluğuna vermek yerine ekip işi olarak görmek gerekir.

indir.png
images.png
0_zOdy1aW1twfs613h.png
bottom of page